Πανελλαδικές

ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ - ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ

Πρόγραμμα διεξαγωγής επαναλητικών πανελλαδικών εξετάσεων των μαθημάτων της Γ΄ τάξης ημερήσιων και Δ΄ τάξης εσπερινών ΕΠΑΛ γενικής παιδείας και ειδικότητας έτους 2017.

Παρακαλούνται οι μαθητές που υπέβαλαν πιστοποιητικά για τις ειδικές παθήσεις να υποβάλουν μηχανογραφικό από 25/8 έως 4/9.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνείτε με το σχολείο κάθε Τετάρτη 8:00 - 14:00.

Υπενθυμίζεται στους υποψήφιους για την Τριτοβάθμια εκπαίδευση οτι η συμπλήρωση και οριστικοποίηση του μηχανογραφικού τους δελτίου πρέπει να γίνει ως την Παρασκευή 14 Ιουλίου 2017.

Για τους υποψήφιους που χρειάζονται βοήθεια ή θέλουν να τροποποιήσουν μηχανογραφικό που οριστικοποίησαν κατά λάθος, το σχολείο θα είναι ανοικτό την Τετάρτη 12/7 και την Παρασκευή 14/7 κατά τις πρωινές ώρες!

Αναρτήθηκε στο διαδίκτυο στην ιστοσελίδα του Πυροσβεστικού Σώματος: www.fireservice.gr, συμπληρωματική προκήρυξη διαγωνισμού για την εισαγωγή στις Σχολές Ανθυποπυραγών και Πυροσβεστών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018.

Η προκύρηξη επισυνάπτεται προς διευκόλυνση των υποψηφίων.

Την αρχική προκύρηξη μπορείτε να βρείτε εδώ.

Οι μαθητές που είναι υποψήφιοι για την Τριτοβάθμια Εκπαίδευση μπορούν να προσέρχονται στο σχολείο για τον κωδικό του μηχανογραφικού τους καθημερινά 20:30 - 22:00.

Οι ημερομηνίες συμπλήρωσης του μηχανογραφικού θα ανακοινωθούν μετά από την εγκύκλιο του ΥΠ.Π.Ε.Θ. η οποία αναμένεται.