Πανελλαδικές

Η ανακοίνωση αφορά ΟΛΟΥΣ τους μαθητές που έχουν απολυτήριο οποιουδήποτε τύπου Λυκείου (ΓΕΛ - ΤΕΛ - ΤΕΕ Β' Κύκλου - ΕΠΑΛ).

Αναφορικά με την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση το ακαδημαϊκό έτος 2018-19, ατόμων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις, σας ενημερώνουμε ότι οι υποψήφιοι της ειδικής αυτής κατηγορίας, καλούνται να απευθυνθούν σε μία από τις Ειδικές Επταμελείς Επιτροπές, που έχουν συσταθεί σε συγκεκριμένα Δημόσια ή Πανεπιστημιακά Νοσοκομεία, προκειμένου να αποκτήσουν Πιστοποιητικό διαπίστωσης πάθησης.

Ο χρόνος υποβολής των σχετικών δικαιολογητικών στα εν λόγω Νοσοκομεία είναι από Δευτέρα 13 Νοεμβρίου έως και Πέμπτη 30 Νοεμβρίου 2017.

Επισυνάπτεται η σχετική εγκύκλιος.

ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ - ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ

Πρόγραμμα διεξαγωγής επαναλητικών πανελλαδικών εξετάσεων των μαθημάτων της Γ΄ τάξης ημερήσιων και Δ΄ τάξης εσπερινών ΕΠΑΛ γενικής παιδείας και ειδικότητας έτους 2017.

Παρακαλούνται οι μαθητές που υπέβαλαν πιστοποιητικά για τις ειδικές παθήσεις να υποβάλουν μηχανογραφικό από 25/8 έως 4/9.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνείτε με το σχολείο κάθε Τετάρτη 8:00 - 14:00.

Υπενθυμίζεται στους υποψήφιους για την Τριτοβάθμια εκπαίδευση οτι η συμπλήρωση και οριστικοποίηση του μηχανογραφικού τους δελτίου πρέπει να γίνει ως την Παρασκευή 14 Ιουλίου 2017.

Για τους υποψήφιους που χρειάζονται βοήθεια ή θέλουν να τροποποιήσουν μηχανογραφικό που οριστικοποίησαν κατά λάθος, το σχολείο θα είναι ανοικτό την Τετάρτη 12/7 και την Παρασκευή 14/7 κατά τις πρωινές ώρες!

Αναρτήθηκε στο διαδίκτυο στην ιστοσελίδα του Πυροσβεστικού Σώματος: www.fireservice.gr, συμπληρωματική προκήρυξη διαγωνισμού για την εισαγωγή στις Σχολές Ανθυποπυραγών και Πυροσβεστών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018.

Η προκύρηξη επισυνάπτεται προς διευκόλυνση των υποψηφίων.

Την αρχική προκύρηξη μπορείτε να βρείτε εδώ.