Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

Αναρτήθηκε το πρόγραμμα για την εβδομάδα από 16/10/2017. Έχει ελάχιστες αλλαγές από την προηγούμενη εβδομάδα σε λίγα τμήματα μόνο.

Οι αίθουσες που αναγράφονται είναι για τα εργαστηριακά μαθήματα. Για τα μαθήματα στα οποία δεν αναγράφονται αίθουσες παρακαλώ να συμβουλεύεστε το αιθουσιολόγιο που βρίσκεται αναρτημένο στον πίνακα ανακοινώσεων.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Όπου στο πρόγραμμα των τμημάτων δεν αναφέρεται όνομα εκπαιδευτικού, το μάθημα ΔΕΝ θα γίνεται διότι ο εκπαιδευτικός δεν έχει έρθει ακόμη.

Η μαθήτρια μας Αντζη Παπαδημητρίου-η γλυκεια μας Αντζη - έφυγε από κοντά μας. Θα την αποχαιρετισουμε σήμερα Σάββατο 14 Οκτωβρίου στα Κοιμητήρια Αναστάσεως του Κυρίου στη Θέρμη στις 3:00.

Τα θερμότερα συλλυπητήρια του Συλλόγου Διδασκόντων και της Διευθύντριας του 6ου Εσπερινού ΕΠΑΛ στην οικογένεια της.

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια Ενεργά

Αναρτήθηκε το πρόγραμμα για την εβδομάδα από 9/10/2017. Μπορείτε να δείτε το πρόγραμμα Συνολικά, ανά Τμήμα ή ανά Εκπαιδευτικό στο σύνδεσμο Μαθητικά --> Πρόγραμμα. Αν το αρχείο δεν εμφανίζεται κανονικά διαβάστε την ανακοίνωση που αφορά το σχετικό θέμα.

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια Ενεργά
Το πρόγραμμα αναρτάται σε μορφή pdf για να είναι ορατό από όλες τις συσκευές και να έχει όσο το δυνατόν μικρότερο μέγεθος.
Σε υπολογιστές εμφανίζεται ΠΑΝΤΑ κανονικά αλλά σε συσκευές ANDROID (κινητά, tablet) πιθανόν να μην εμφανίζεται σωστά. Αυτό συμβαίνει όχι από κάποιο λάθος του σχολείου ή του προγράμματος αλλά πιθανόν σε κάποια ενημέρωση που άλλαξε τις ρυθμίσεις κάποιων εφαρμογών.
Αυτό που συμβαίνει όταν πατάτε το κουμπί για το πρόγραμμα στην ιστοσελίδα του σχολείου μας είναι οτι η εφαρμογή με την οποία βλέπετε τη σελίδα (στην προκειμένη μάλλον το Google Chrome) προσπαθεί να ανοίξει το αρχείο με το δικό του τρόπο ενώ για να το δείτε σωστά απαιτείται άλλη εφαρμογή. Δυστυχώς η τεχνολογία κάποιες φορές δεν είναι πολύ ευέλικτη για τους μη έμπειρους χρήστες.
Για να δείτε σωστά το πρόγραμμα σε τέτοιες συσκευές, θα πρέπει, ενώ βλέπετε το πρόγραμμα με "ιερογλυφικά" να επιλέξετε στο κινητό σας: Άνοιγμα με... και στη συνέχεια να επιλέξετε την εφαρμογή Adobe Acrobat Reader, την οποία θα πρέπει να έχετε εγκατεστημένη. Την επιλογή Άνοιγμα με... θα βρείτε πατώντας το κουμπί του μενού που μοιάζει με 3 τελείες (ή γραμμές) στο επάνω μέρος της οθόνης (πιθανόν δεξιά ανάλογα με τη συσκευή).
Ένας δεύτερος τρόπος είναι να βρείτε το αρχείο που ήδη κατεβάσατε στο κινητό σας και να το ανοίξετε ξανά με την εφαρμογή Adobe Acrobat Reader. Να σημειωθεί οτι υπάρχουν πολλές εφαρμογές που εμφανίζουν το πρόγραμμα σωστά, όμως το Acrobat Reader είναι η πιο γνωστή και η πιο ασφαλής.
Σε περίπτωση που δεν έχετε εγκατεστημένη την εφαρμογή μπορείτε να βρείτε συνδέσμους για να την κατεβάσετε στη σελίδα που βρίσκεται αναρτημένο το πρόγραμμα.