Η ανάθεση της μετακίνησης εκπαιδευτικών και μαθητών στη Βαρκελώνη της Ισπανίας, μετά από δημοπρασία κατά τα οριζόμενα στην υπ' αριθμ. 33120/ΓΔ4/2017 (ΦΕΚ 681/2017) για το 6ο Εσπερινό ΕΠΑΛ Θεσ/νίκης, έγινε στο Ταξιδιωτικό Πρακτορείο VOYA TRAVEL, το οποίο υπέβαλε την οικονομικότερη προσφορά.

Όσοι μαθητές δήλωσαν ενδιαφέρον για το σεμινάριο κοινωνικής επιχειρηματικότητας καθώς και τα μέλη του Δικτύου Επαγγελματικής Στήριξης που παρακολούθησαν πέρυσι τα σεμινάρια και συμπλήρωσαν το e-portfolio, να βρίσκονται στο 5ο Εσπερινό ΕΠΑΛ (Μοναστηρίου 169-171) την Τρίτη 19/12/2017, στις 16:30 για να συμμετέχουν στην ημερίδα που θα περιλαμβάνει:

1. Σεμινάριο με θέμα την Κοινωνική Επιχειρηματικότητα απο την ΕΡΓΑΝΗ.
  2. Ενημέρωση σχετικά με το Δίκτυο και τους τρόπους με τους οποίους προωθεί τα επαγγελματικά προσόντα των μαθητών του σχολείου.
  3. Εργαστήριο ενδιάμεσης αξιολόγησης του προγράμματος Δ.Ε.Σ.

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

Αναρτήθηκε το πρόγραμμα για την εβδομάδα από 18/12/2017.

Μπορείτε να δείτε το πρόγραμμα Συνολικά, ανά Τμήμα ή ανά Εκπαιδευτικό στο σύνδεσμο Μαθητικά --> Πρόγραμμα.

Οι αίθουσες που αναγράφονται είναι για τα εργαστηριακά μαθήματα. Για τα μαθήματα στα οποία δεν αναγράφονται αίθουσες παρακαλώ να συμβουλεύεστε το αιθουσιολόγιο που βρίσκεται αναρτημένο στον πίνακα ανακοινώσεων.

Το 5ο και 6ο Εσπερινά ΕΠΑΛ Θεσσαλονίκης στα πλαίσια του προγράμματος για το Δίκτυο Επαγγελματικής Στήριξης συνδιοργανώνουν επιμορφωτικό σεμινάριο κοινωνικής επιχειρηματικότητας, στις 19/12/2017, για τους μαθητές και απόφοιτους τους.

Παρακαλούνται όσοι μαθητές ενδιαφέρονται να συμμετέχουν στο πρόγραμμα και να το παρακολουθήσουν να απευθυνθούν στη διεύθυνση του σχολείου για πληροφορίες.