Εκδηλώσεις

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια Ενεργά

Στις 16 Νοεμβρίου 2017 το Σχολείο μας, τίμησε την Επέτειο του Πολυτεχνείου με τη συμμετοχή των Μαθητών και των Καθηγητών του και με την ιδιαίτερη προσπάθεια που αρμόζει σε κάθε γεγονός της Ιστορίας του Τόπου μας.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές που συμμετείχαν στην εκδήλωση, τη χορωδία και στη θεατρική παράσταση που ακολούθησε! Ευχαριστούμε πολύ τη φιλόλογο του σχολείου μας, κ. Γιαννακίδου Ελένη, που ήταν υπεύθυνη για τη γιορτή.

Η καλλιτεχνική ομάδα των μαθητών του 6ου Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. "Ευκλείδη" αποτελείται από τους:

Το βράδυ της Τετάρτης 25-10-2017 η Μαθητικής μας Κοινότητα απόλαυσε μια μουσική εκδήλωση και θεατρική παράσταση για την τριπλή γιορτή των ημερών εδώ στη Θεσσαλονίκη μας, την απελευθέρωση της πόλης μας από τον Τουρκικό ζυγό, τον Πολιούχο της πόλης Άγιο Δημήτριο και την Επέτειο του "ΟΧΙ" της Ελλάδας ενάντια στην κήρυξη του πολέμου από την Ιταλία το 1940.

Ευχαριστούμε θερμά τους μαθητές μας που συμμετείχαν στην εκδήλωση καθώς και την υπεύθυνη καθηγήτρια κ. Ελένη Γιαννακίδου.

Τη Δευτέρα 16-10-2017 το σχολείο μας επισκεύθηκε το Πλωτό Ναυτικό Μουσείο του ιστορικού Θωρηκτού Γ. Αβέρωφ!

Περπατήσαμε στην ιστορία ενός πλοίου που μας έκανε περήφανους και βιώσαμε μια εμπειρία μοναδική για όλους μας.

Την Τρίτη 28 Φεβρουαρίου 2017 αντιπροσωπεία του 15μελούς Συμβουλίου του σχολείου μας επισκεύθηκε την κ. Χρυσούλα Τσικριτσίδου, πρόεδρο του Συλλόγου Βορείου Ελλάδος για άτομα με συγγενείς καρδιοπάθειες, "Παιδικές Καρδιές", και παρέδωσε οικονομική ενίσχυση με τη βοήθεια των μαθητριών και μαθητών του σχολείου μας στα πλαίσια κοινωνικών δράσεων.

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια Ενεργά

Συνέντευξη στο δημοσιογράφο Θανάση Κληματσίδα έδωσαν τα μέλη του Μαθητικού Συμβουλίου του σχολείου μας στις 17-2-2017 με θέμα τις δράσεις και τα θέματα του σχολείου προς ενημέρωση των Θεσσαλονικέων.