Εκδηλώσεις

Τη Δευτέρα 16-10-2017 το σχολείο μας επισκεύθηκε το Πλωτό Ναυτικό Μουσείο του ιστορικού Θωρηκτού Γ. Αβέρωφ!

Περπατήσαμε στην ιστορία ενός πλοίου που μας έκανε περήφανους και βιώσαμε μια εμπειρία μοναδική για όλους μας.

Την Τρίτη 28 Φεβρουαρίου 2017 αντιπροσωπεία του 15μελούς Συμβουλίου του σχολείου μας επισκεύθηκε την κ. Χρυσούλα Τσικριτσίδου, πρόεδρο του Συλλόγου Βορείου Ελλάδος για άτομα με συγγενείς καρδιοπάθειες, "Παιδικές Καρδιές", και παρέδωσε οικονομική ενίσχυση με τη βοήθεια των μαθητριών και μαθητών του σχολείου μας στα πλαίσια κοινωνικών δράσεων.

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια Ενεργά

Συνέντευξη στο δημοσιογράφο Θανάση Κληματσίδα έδωσαν τα μέλη του Μαθητικού Συμβουλίου του σχολείου μας στις 17-2-2017 με θέμα τις δράσεις και τα θέματα του σχολείου προς ενημέρωση των Θεσσαλονικέων.

Στις 3 Φεβρουαρίου 2017, σε μια ξεχωριστή βραδιά εξελίχθηκε η εμφάνιση της Φιλαρμονικής του Δήμου Θεσσαλονίκης στα πλαίσια της ψυχαγωγικής εκπαίδευσης των μαθητών του 6ου Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. Θεσσαλονίκης στην αίθουσα εκδηλώσεων του "ΕΥΚΛΕΙΔΗ".

Μια ξεχωριστή βραδιά για όλους μας, μαθητές και καθηγητές, αφού βιώσαμε μια πραγματική οικογενειακή ατμόσφαιρα.